IZ, czyli Informacja Zwrotna

Kalendarz Doodle

Serwis Doodle ułatwia wspólne planowanie wydarzeń, w których uczestniczy wiele osób. Doodle jest programem i jednocześnie usługą on-line, przypominającą nieco kalendarz wydarzeń, współtworzony przez różne osoby.


Przejście na stronę programu

Przewodnik po kalendarzu Doodle
Dokładny opis krok po kroku jak planować online spotkania
Doodle.pdf
Adobe Acrobat Document 743.9 KB

TodaysMeet

Prosty komunikator w czasie rzeczywistym, nie wymagający logowania.


Przejście na stronę programu

mQlicker

Bezpłatny system odpowiedzi za pomocą urządzeń mobilnych.


Przejście na stronę programu

Poniżej znajdują się: przykładowa ankieta, wyniki tej ankiety oraz krótki przewodnik po programie - wszystko to wykonała uczennica klasy III gimnazjum.

Ankieta

Wyniki ankiety

Poll Everywhere

System do odpowiedzi online - można używać w klasie zamiast pilotów do głosowania.


Przejście na stronę programu. 

Decide already

Decidealready to serwis działający online, pozwalający na zebranie informacji od grupy. Można formułować pytania wielokrotnego wyboru.


Przejście na stronę programu.

Exit Ticket

Exit Ticket to system do udzielania odpowiedzi za pomocą smartfonu lub tabletu, z dostępem do internetu.

 

Przejście na stronę programu

Polls by Blackboard

System umożliwiający tworzenie ankiet i branie w nich udziału.


Przejście na stronę programu 

Survey Monkey

Survey Monkey służy do tworzenia funkcjonalnych i profesjonalnie wyglądających kwestionariuszy oraz ankiet. W darmowej wersji można stworzyć ankietę składającą się z maksymalnie 10 pytań a każde pytanie może być innego rodzaju (wielokrotnego wyboru, skalujące, otwarte itp.).


Przejście na stronę programu

Krótki przewodnik po programie
survey-monkey.pdf
Adobe Acrobat Document 1.2 MB

Poniżej znajduje się link oraz kod QR do przykładowej ankiety (w wersji bezpłatnej nie ma możliwości osadzenia ankiety na stronie internetowej lub blogu) oraz mini tutorial nt. obsługi programu, wykonany przez uczennice kl. III gimnazjum

 

Ankieta

Sugester

Sugester to prosta aplikacja (w dodatku w języku polskim!), która pozwala zbierać opinie (sugestie) oraz komentarze na dowolny zadany temat lub głosować nad zaproponowanym pomysłem. Po utworzeniu konta i stworzeniu przestrzeni do dyskusji wystarczy opublikować ankietę na stronie lub blogu.


Przejście na stronę programu

Ankietka.pl

Ankietka.pl to kolejny polski(!) serwis umożliwiający tworzenie ankiet o zróżnicowanych typach pytań. Po zarejestrowaniu się i wybraniu darmowej wersji Standard można rozpocząć tworzenie ankiety wg jednego spośród 25 gotowych szablonów. Gotową ankietę dystrybuujemy poprzez podanie linka, kodu QR, wysłanie zaproszenia mailem lub osadzenie na stronie.


Przejście do programu

Poll CODE

Poll CODE to serwis, w którym po zarejestrowaniu się można przystąpić do tworzenia ankiety/sondy. Program daje możliwość ustawienia 30 propozycji odpowiedzi do danego pytania oraz dostosowania ankiety do różnych efektów wizualnych. Gotową ankietę można osadzić na stronie internetowej lub blogu.


Przejście na stronę programu

Xat

Xat to program, w którym istnieje możliwość stworzenia ankiety w dwóch rozmiarach do wyboru. Dodatkowo ankietę można wzbogacić kolorystycznym tłem lub użyć obrazu jako tła. Program oferuje także stworzenie quizu lub pokazu slajdów.


Przejście na stronę programu 

Answer Garden

Answer Garden to narzędzie, które przy minimalnym nakładzie pracy pozwala w szybki sposób uzyskać informacje zwrotne na wybrany temat, pytanie, zagadnienie. Gotowe odpowiedzi można zapisać jako zdjęcie, chmurę słów lub w postaci kodu QR.

 

 

Przejście na stronę programu

QuizBean

QuizBean to kolejne intuicyjne narzędzie do tworzenia quizów.


Przejście na stronę programu

Poniżej znajduje się przykładowa ankieta stworzona w tym programie oraz opis programu wykonany przez uczennicę klasy III gimnazjum.

 

Ankieta

GoSoapBox

GoSoapBox to program służący do tworzenia quizów - jest dostępny w wersji darmowej, wymaga rejestracji a do dystrybucji quizu generuje kod cyfrowy.

 

Przejście na stronę programu


Poniższa instrukcja w prezi została wykonana przez uczennice klasy III gimnazjum.