Kahoot

 

 

Kahoot jest to bezpłatna platforma do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów. Wykorzystaj urządzenia mobilne swoich uczniów (BYOD) i zaplanuj ciekawą lekcję. Układając pytania można skorzystać z opcji wstawiania zdjęć lub fragmentów filmów z YT.

Przejście na stronę programu

Kahoot
Instrukcja stworzona przez p. Agnieszkę Bilską
Kahoot Quiz instruktaż 20.02.2014.pdf
Adobe Acrobat Document 136.1 KB

SchoolEkspress

 

Schoolexpress.com jest edukacyjną stroną internetową oferującą bezpłatne narzędzia do tworzenia własnych zadań - puzzli, quizów, zdań z brakującymi literami.

 

Przejście na stronę programu.

Plickers

Plickers to bardzo przydatny w pracy nauczyciela program (szybko zlicza wyniki testu lub sondy), a przy tym darmowy i wymaga do zastosowania tylko jednego sprzętu (smartfon lub tablet) z dostępem do internetu. Poniżej załączam przewodnik po programie opracowany przeze mnie.

 

Przejście na stronę programu

 

Plickers
View more presentations or Upload your own.
Kody Plickers dla uczniów
W dokumencie znajdują się kody dla klasy 24-osobowej.
kody plickers.pdf
Adobe Acrobat Document 97.6 KB

Instant Clasroom Group Maker

Instant Clasroom Group Maker to aplikacja, która ułatwia podział klasy na grupy po wcześniejszym (jednorazowym) wprowadzeniu listy nazwisk. Dwoma kliknięciami można stworzyć grupy o określonej liczbie osób lub określoną liczbę grup.

 

Przejście na stronę programu

ProProfs

Na stronie ProProfs można grać w darmowe gry logiczne lub tworzyć własne, w tym także puzzle oraz układanki. Aby korzystać z programu należy założyć darmowe konto.

 

Przejście na stronę programu

PurposeGames

PurposeGames jest platformą edukacyjnych gier i quizów. W ciągu zaledwie kilku minut można wykonać własną grę i grać w nią z przyjaciółmi, organizować turnieje.

 

Przejście na stronę programu

 

LearningApps

LearningApps jest wspaniałą aplikacją, dzięki której można przygotować mnóstwo atrakcyjnych gier i zadań online dla uczniów oraz z uczniami jak i wykorzystać już istniejące na platformie. Można między innymi stworzyć: zadania wielokrotnego wyboru, wykreślanki, puzzle, dobieranie w pary, krzyżówki, uzupełnianie, teksty z lukami i wiele więcej. 

 

Przejście na stronę programu

 

Zondle

Zondle umożliwia tworzenie gier edukacyjnych lub wykorzystanie już istniejących. Można stworzyć grę przeznaczoną wyłącznie dla swoich uczniów.

 

Przejście na stronę programu

Jak stworzyć grę za pomocą Zondle?
Zondlewarsztat.pdf
Adobe Acrobat Document 1.9 MB

ArtPad

ArtPad to program, w którym można sprawdzić swoje zdolności artystyczne, zwłaszcza malarskie i stworzyć autorską kompozycję. Jeszcze tylko ramka do wyboru (select a frame) i umieszczamy naszą pracę jako ekspozycję na galerii tematycznej (hang in gallery).

 

Przejście na stronę programu

Kubbu

Kubbu - darmowa strona, na której można założyć konta dla uczniów (do 30) i tworzyć dla nich gry oraz zadania. Dużą zaletą programu jest możliwość analizowania wyników.

 

Przejście na stronę programu

Cubeecraft

Cubeecraft to świetne narzędzie do tworzenia papierowych modeli przestrzennych, których wzór pobieramy ze strony, następnie drukujemy, wycinamy, zginamy i ... składamy.

 

Przejście na stronę programu

Świat Nauczyciela

Świat Nauczyciela to bardzo prosty program (i to w języku polskim!) do tworzenia wykreślanek i krzyżówek. Nie wymaga rejestracji a utworzoną krzyżówkę czy wykreślankę można zapisać jako obraz, dokument pdf lub wydrukować.

 

Przejście na stronę programu

ThatQuiz

ThatQuiz to program, w którym można znaleźć quizy i testy z matematyki, geografii, przyrody/biologii oraz języków obcych (angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego). Nauczyciele po rejestracji otrzymują zestawienie wyników uczniów i mają dostęp do narzędzi ułatwiających generowanie swoich nowych testów. 

 

Przejście na stronę programu