Tackk

 

Tackk pozwala szybko opublikować coś na jednej prostej stronie (plakacie). Do tego plakatu można dodawać zdjęcia, filmy z serwisu YT, materiały audio. Bardzo prosto dobiera się tło oraz czcionkę, a co ważne - można używać polskich znaków. Plakat po pobraniu embed code można zamieszczać na stronie internetowej, blogu, facebooku. Trzeba założyć konto, aby nasza praca została zapisana.

 

Przejście na stronę programu

 

 

 

 

 

Infogr.am

W serwisie infogr.am można zarejestrować się na dwa sposoby:


1. Tworząc konto i użytkownika,


2. Poprzez logowanie za pomocą Facebooka lub Twittera.


Do dyspozycji jest 6 różnych motywów. Po wyborze motywu przechodzi się do kolejnej zakładki, w której jest 5 opcji – można dodać diagram, mapę, tekst, plik graficzny lub video. Użytkownik ma cały czas dostęp do podglądu powstającej infografiki, dzięki czemu na bieżąco widoczne jest, jak będą się prezentowały wszystkie wprowadzone zmiany. Dane wprowadza się, klikając na odpowiednie części inforgrafiki, dla których planuje się dodać odpowiednie liczby czy procenty. Gotowa infografika zostanie zapisana na koncie użytkownika. Od tego momentu można się już dzielić swoimi danymi za pomocą kanałów społecznościowych, czy też zamieszczając infografikę na swojej stronie lub blogu, dzięki wygenerowanej wersji kodu gotowej do wklejenia.

 

Przejście na stronę programu

Piktochart

Rejestracja w serwisie piktochart jest bardzo podobnie do opisanej w infogr.am. W aplikacji użytkownik otrzymuje dostęp do pięciu darmowych motywów. W edytorze można zmienić: kolory, czcionki, podstawowe kształty, załadowaną automatycznie wraz z motywem grafikę oraz można dodać swoje pliki graficzne z dysku. W intuicyjny sposób można zmienić także położenie i rozmiar grafiki. Edytowanie, dodawanie i zmiana wszystkich pożądanych danych odbywa się metodą “kliknij&wpisz”. Po wykonaniu wszystkich czynności i otrzymaniu zadowalającego efektu można zapisać gotową infografikę na swoim koncie lub na dysku w pliku RAW lub PNG.

 

Przejście na stronę programu

Easel.ly

Aplikacja easel.ly oferuje do wyboru pakiet około 15 gotowych motywów. Do wykorzystania jest także 10 kategorii grafik, takich jak między innymi: ludzie, zwierzęta czy transport. Ponadto aplikacja umożliwia również dodawanie obiektów graficznych, łatwe ich powielanie a także edytowanie kolorów, grafiki czy tekstu – wszystko odbywa się intuicyjnie. Po zakończeniu prac nad infografiką należy kliknąć “save” i z menu wybrać pożądaną wersję, którą można zapisać na dysku w formacie JPG, przesłać link bezpośrednio do dedykowanej strony lub pobrać kod do umieszczenia na blogu czy stronie internetowej.

 

Przejście do strony programu

Glogster

Glogster umożliwia użytkownikom tworzenie wirtualnych plakatów poprzez łączenie obrazów, filmów, muzyki, zdjęć w jednym miejscu.

 

Przejście na stronę programu

Instrukcja wykonania glogstera
Opis autorstwa p. Jolanty Okuniewskiej
glogster.pdf
Adobe Acrobat Document 1.1 MB

PosterMyWall

PosterMyWall to program umożliwiający stworzenie plakatu, w którym można wybierać i zmieniać tło, dodawać zdjęcia, wstawiać cliparty, ozdobne wpisy. Program oferuje dodatkową możliwość stworzenia kalendarza z wykonanego wcześniej plakatu.

 

Przejście na stronę programu