Bitstrips

Bitstrips dla Szkół jest narzędziem edukacyjnym, które wykorzystuje komiks do nauki.

Można korzystać z programu za darmo przez 30 dni!

 

Przejście na stronę programu

 

Funny Times

FunnyTimes – internetowa wersja gazety Funny Times oferuje "Plac zabaw", gdzie każdy może tworzyć swoje własne komiksy z wykorzystaniem grafiki wykonanej przez Matta Wuerker. Niektóre z kreskówek stworzone przez czytelników można znaleźć w wersji drukowanej miesięcznika.

 

Przejście na stronę programu

ToonDoo

 

ToonDoo jest narzędziem online do tworzenia komiksów i książeczek komiksowych. Aplikacja jest łatwa w użyciu oraz posiada bogatą bibliotekę grafiki i funkcji.

Przejście na stronę programu

 

Creaza

Creaza jest pakietem oprogramowania edukacyjnego, który z łatwością pomaga planować, tworzyć, publikować i udostępniać historie cyfrowe. Creaza składa się z 4 różnych programów, które mogą być stosowane samodzielnie lub w połączeniu:

 

  1. Mindomo – internetowe narzędzie wizualne do mapowania pomysłów, rozwijania kreatywności i rozwiązywania problemów.

  2. Rysownik - internetowe narzędzie do tworzenia animowanych historii, które zawierają profesjonalne cyfrowe tła, postaci, rekwizyty, obrazy i tekst.

  3. MovieEditor - internetowy edytor filmów wraz z profesjonalnie wyglądającymi tytułami, przejściami i efektami.

  4. AudioEditor - internetowy edytor audio do nagrywania, miksowania i wycinania dźwięku.

     

Przejście na stronę programu

Storyboard That

Storyboard That pozwala łatwo utworzyć krótką historyjkę obrazkową składającą się z trzech lub sześciu pól. Po założeniu konta można tworzyć i zapisywać do 3 historyjek dziennie. Serwis udostępnia wiele rysunkowych postaci, podzielonych na kilka zakładek tematycznych oraz tła, rekwizyty i różnego rodzaju "dymki" do wpisywania dialogów.

 

Przejście na stronę programu

Make Beliefs Comix

MakeBeliefsComix to program, który oferuje możliwość tworzenia własnych komiksów w kilku językach: angielskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, niemieckim, portugalskim i łacińskim (jak zapewnia twórca serwisu - w przygotowaniu znajdują się kolejne odsłony językowe). Przy tworzeniu komiksu można wybierać z 15 zabawnych postaci o różnych nastrojach i dorysowywać do nich "balony myślowe". Gotowy komiks można wydrukować lub wysłać do przyjaciół i rodziny.

 

Przejście na stronę programu