Jog The Web

JOG THE WEB jest narzędziem, które pozwala zgromadzić zbiór linków dowolnych stron internetowych. Możemy stworzyć tematyczne zestawy interesujących nas stron. W bardzo prosty sposób można mieć na jedno kliknięcie potrzebne w danym momencie materiały.

 

Przejście na stronę programu

Padlet

Padlet jest to "wirtualny mur", który pozwala wyrazić swoje przemyślenia na temat wspólnego tematu. Działa jak arkusz papieru online, na którym można umieszczać różne treści (np. zdjęcia, filmy, adresy stron internetowych, dokumenty, tekst) w dowolnym miejscu na stronie internetowej.

 

Przejście na stronę programu

Instrukcja stworzenia padletu
Padlet_OEIiZK_2014.pdf
Adobe Acrobat Document 953.8 KB

Symbaloo

Symbaloo to spersonalizowana strona startowa. Symbaloo pomoże szybciej i łatwiej korzystać z internetu. Dzięki kolorowym blokom z ikonami jednym kliknięciem można łatwo przejść do swoich ulubionych stron. I co najważniejsze, sami decydujemy co znajdzie się na naszym Symbaloo!

 

Przejście na stronę programu

Only 2 clicks

Only2Clicks - pozwala na zbudowanie wizualnych zakładek swoich ulubionych stron. Można stworzyć i udostępniać swoje własne kategorie lub zachować je ukryte. Służy porządkowaniu swoich często odwiedzanych stron internetowych.

 

Przejście na stronę programu

Lino

Lino jest elektroniczną tablicą. Może służyć do udostępniania notatek, zadań, zapisywania listy rzeczy do zrobienia, gromadzenia pomysłów, pokazu swoich zainteresowań, czy ulubionych zagadnień.

 

Przejście na stronę programu

Pinterest

Pinterest to kolejna "tablica korkowa", na którą można przypi­nać (zupeł­nie jak strony wydarte z maga­zynu na kor­kową tablicę) inspi­ru­jące treści z sieci: obrazy, video. Po zare­je­stro­wa­niu się trzeba nazy­wać swoje wir­tu­alne tablice (“Boards”), które będą zawierały tematycznie pogrupowane piny.

Pinterest = pin (w j. ang. przypiąć) + interest (w j. ang. zainteresowania)

 

Przejście na stronę programu

 

PearlTrees

Pearltrees to program, który pozwala zgromadzić i zorganizować swoje zasoby internetowe, czyli stworzyć swoją mapę zasobów internetowych.

 

Przejście na stronę programu

Delicious

Delicious to serwis, który który pozwala przechowywać, kategoryzować wg własnych upodobań i dzielić się zakładkami (ulubionymi stronami) w sieci.


Przejście na stronę programu


Poradnik cz. 1 "Jak korzystać z delicious?"


Poradnik cz. 2 "Jak korzystać z delicious?"